Urtica

Score: 0 Registrován od: 14.08.11, naposledy on-line 24.5.13 09:56
Počet příspěvků v diskuzích: 17
 
Urtica
17 příspěvků 17.2.12 16:47

Ahoj Pavle,

diagnózu Ti musí stanovit lékař. Nicméně, s věkem to nemá nic společného (moje spolužačka přišla o vlasy v devíti letech - právě díky AA). Dobrá zpráva je, že to může začít a skončit právě tím jedním kolečkem (průměrná doba trvání nemoci je u nejběžnějšího typu 3 roky a nevede k totální alopecii). Navzdory většině příspěvků vím já sama o dvou spontánně uzdravených, kteří AA prodělali, ale nemoc odezněla a již mnoho let (v jednom případě 10, v jednom 12) je netrápí. Přeju hodně štěstí.

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 16.12.11 22:47

Lucrezie, v jednom odstatvci jste zmiňovala „jaká je ta moje emoce, kterou to zajídám“…pátrali jste po tom se svým terapeutem?? Překvapovalo by mě, kdyby jste se nedobrali žádného výsledku…v mém případě jsou například spouštěčem úzkosti a panické ataky - což se mi podřilo zjistit sebepozorováním i bez terapeuta…nemohlo by v tom být něco takového…??
Ještě mě napadlo…pokud se přejídáte a nemáte nadváhu - pak by se právě možná i o somatický problém mohlo jednat…??

Diskuzní téma - Chorobné přejídání
Urtica
17 příspěvků 16.12.11 07:23

Ano, potřebu odborné pomoci jsem zmiňovala už ve svém prvním odstavci. Samozřejmě - žádný univerzální návod neexistuje…kdybych ho znala, tak si pískám. I pro mě byla a jsou tahle řešení jen dočasná, takže vím o čem mluvíte…přesto jsem to ještě nevzdala. Přeju Vám vše dobré.

Diskuzní téma - Chorobné přejídání
Urtica
17 příspěvků 15.12.11 21:37

Je potřeba najít si náhradu za jídlo…něco , co člověk dělá, když cítí nutkání se najíst. Nevím, jestli to platí i u přejídání, ale mně osobně hodně pomáhá fyzická aktivita. Když se donutím každý den k nějakému pohybu, bojuje se mi daleko lépe a úspěšněji než když jen dřepím doma…může to být ovšem cokoliv jiného. Taky mi hodně pomáhá být užitečná - prostě dělat něco pro druhé…svého času jsem pracovala jako dobrovolník na dětské onkologii, což byl mazec, ale přestala jsem sama sebe aspoň na chvíli vnímat jako „největšího chudáka pod sluncem“ :) - pomůže to Vám i druhým.

Diskuzní téma - Chorobné přejídání
Urtica
17 příspěvků 15.12.11 10:15

Rozumím Vám. Sama bojuju s něčím podobným, i když jsem si jako řešení nevybrala jídlo (nicméně, když zkouším přestat, obvykle inklinuju k nahrazení svojí závisloti právě jídlem). Krabičkové diety fungují, ale - jak jsem psala, není to jádro pudla - takže - jenom dieta určitě nepomůže. Taky se nepranýřujte, že máte slabou vůli, nebo disciplínu…doporučovala bych Vám pro začátek si přečíst něco o závislostech, abyste pochopila, jak to funguje…držím Vám palce.

Diskuzní téma - Chorobné přejídání
Urtica
17 příspěvků 13.12.11 22:44

Teri, díky - přítel měl alopecii areatu, nebo „jen“ klasické vypadávání vlasů? Možná, že příznaky jsou podobné, ale příčina úplně odlišná.

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 13.12.11 22:42

alik 46: Ona příbuzná měla rovněž „chronický typ“ (dnes jsem si vyzjistila) a vím, že jí lékaři řekli, že se to nedá vyléčit…jsou to jediné dvě věci, které vím, pokud existuje nějaké další členění - jsem mimo. Ale na tom nezáleží, opravdu si myslím, že je jedno o jaký typ přesně šlo, důležité je, že - a nechci aby to znělo jako příliš veliké klišé - vždycky je naděje. Nevěřím , že dr. House je doktor - protože i lékaři vědí, že v medicíně je všechno možné. Existují případy - a nejsou to výjimky - kdy jim prognóza nevyšla a došlo k uzdravení. Léčím se s jiným typem problémů než vy, ale za tu dobu co obcházím doktory, jsem zjistila jednu věc - klasická medicína je nesmírně omezená a lidi „škatulkující“ (lépe řečeno - se o to snažící). Vím, že jsem Vám asi příliš nepomohla… nicméně přeji Vám vše dobré a zejména sílu čelit hloupým řečem.

Diskuzní téma - Chronická leukémie
Urtica
17 příspěvků 12.12.11 21:28

příliš o tom nevím - jedná se o vzdálenou příbuznou. Vím, že měla typ leukémie, který lékaři označili za nevyléčitelný - domnívám se, že šlo o stejný typ, který uvádí alik46…zkoušela všechno možné od medicíny až po léčitelství a uzdravila se…ale co jí nakonec pomohlo bohužel netuším…myslím, že to snad ani nebyl konkrétní doktor, či léčitel, prostě si tělo nějákým „zázrakem“ pomohlo samo.

Diskuzní téma - Chronická leukémie
Urtica
17 příspěvků 11.12.11 23:49

Ahoj Lenko,

pokud tvrdíte, že se hlídáte, ale abstinent být nechcete a nejste - ovšem , tak máte to pod kontrolou jste buď alkoholikem nikdy nebyla, nebo lžete sama sobě. Z formulace věty to na mě spíš dělá ten druhý dojem.
Osobně ovykačku určitě nepovažuji za zbytečnost…i když ano, je to opravdu teprve první krok..

Diskuzní téma - Léčba závislosti na alkoholu
Urtica
17 příspěvků 11.12.11 23:38

Dobrý den, nemám se leukémií žádné zkušenosti,ale vím o případu, který byl podle doktorů beznadějný a došlo ke spontánnímu uzdravení…držím Vám palce.

Diskuzní téma - Chronická leukémie
Urtica
17 příspěvků 11.12.11 23:32

Ahoj všem,
rozhodně se nejedná o fyzický problém - pohyb a krabičkové diety jsou jen dočasná řešení, i když je určitě dobré zamyslet se nad životním stylem - pes, tedy ústřední problém, je však zakopaný jinde. Za vyloženě hloupé názory považuji příspěvky typu „nežerte“, „je to jen otázka vůle“ apod… Jedná se především o problém psychický - o závislost, srovnatelnou s alkoholismem, nebo jiným typem závislosti - a že jich je. Pokud jste už ve fázi „narkomana jídla“ je nasnadě volba dobrého psychologa, či psychiatra (klidně současně s dietologem). Pokud totiž neřešíte prvotní problém dojde buď k recidivě, nebo k nahrazení jídla jiným „koníčkem“ (cigarety, drogy, alkohol…a další). Držím palce.

Diskuzní téma - Chorobné přejídání
Urtica
17 příspěvků 6.12.11 22:21

Ahoj,

Rozmarýno - máš i můj velký obdiv. Já mám alopecii necelý rok, ale smířená nejsem (i když bych moc ráda). Taky jsem přemýšlela o tom, že pokud se mi to rozjede, půjdu - stejně jako ty - dohola…koneckonců výstřední image shledávám lepší než „poloplešatost“. Zaujala mě Tvoje poznámka o tom, že Ti léky zničily imunitu. V souvislosti s tím mě totiž zarazila nejnovější léčba, kterou tu kdosi zmiňoval a jež prý spočívá v tom, že se vyvolá alergie, která zaměstná bílé krvinky. Nevim, jestli je to jen můj pocit, ale tento druh „léčby“ ve mně vyvolává víc obav než nadějí.
Monique - určitě nerezignuj, temperament nezměníš,ale věřím, že řešení problémů se naučit dá. Já jsem podobná povaha, ale alopecie mě inspirovala k tomu, že se snažím věci nedusit (a že bych mohla být profesionální „dusič“) a problémy řešit okamžitě- i za cenu konfliktu. Pár lidí mě asi přestalo mít rádo, ale pokaždé dám sama sobě na výběr - buď tohle , nebo nemoc - a rozhodnutí je nasnadě(i když ne vždy mi to jde a není to snadné). Dodávám poznatek z čínské medicíny. Podle klasické medicíny je AA autoimunitní onemocnění (často se vyskytuje dohromady se štítnou žlázou, která je rovněž autoimunitní, ale i s jinými nemocemi tohoto druhu) - imunitu řídí část mozku, která podle TČM spadá do okruhu jater. No a játra jsou sídlo emocí. Takže jsme v podtstatě zpátky u psychiky. Tak teď to ještě zvládnout prakticky.
Všem přeju krásný Advent.

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 11.10.11 20:21

Ahoj,

určitě existuje naděje…známému tímto způsobem vypadaly všechny vlasy a i doktoři nad ním zlomili hůl s tím, že kořínky už po takové době zřejmě odumřely…a ejhle - po několika letech mu zase vyrostla bujná kštice (už je to 8 let a od té doby drží:) ). Někdy si tělo pomůže samo a někdy je fajn zapátrat po příčině. Mamince držím palce, je prima, že našla takového mužského…sama se děsím jak to budu někomu vysvětlovat, tak jsem pro jistotu sama :-/.

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 9.9.11 16:16

Ahoj Sabino, ještě jednou :-),

samozřejmě, jak jsem psala - na každého funguje něco jiného…je fajn, že sis našla to svoje. Mně zase pomáhá pobyt v přírodě, spaní pod širákem a turistika. Akupunkturu mi dělá moje kamarádka, která vystudovala čínskou medicínu. Určitě jde žít plnohodntoný život- vždyť mnoho lidí se dokáže vyrovnat s daleko větším hendikepem a často právě díky někomu dokážou pak zase pomáhat dalším lidem a pochopit to, co by normálně nepochopili…ale je to tak, jak píšeš - chce to čas…spoustu času a taky hodně trpělivosti a práce na sobě. Já takhle daleko nejsem, ale věřím, že vždycky existuje řešení a cesta ke spokojenému životu - pokud to člověk chytne z té správné strany…a hodlám to zkoušet dál a dál. Přeji pěkný den a budu ráda pokud se podělíš o další zkušenosti! Lenka

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 9.9.11 15:30
Alopecie

Ahoj Sabino,
jak je krásně vidět na Tvém příspěvku - psychika hraje obrovskou roli. U mě se první kolečko objevilo v době, kdy jsem měnila zaměstnání + bydliště a do toho ještě řešila rodinné problémy - takže kdo ví, jestli hlava není nakonec to daleko nejdůležitější. V souvislosti s Tvým příspěvkem mě napadlo, že je vlastně úplně jedno jaké vlasy jsi měla před tím než Tě to potrefilo - já měla naopak od malinka na hlavě pár chlupů a cítila jako křivdu, když mi má vypadnout i těch pár vlasů co tam mám - u mě je problém zamaskovat i jednu malou lysinku…nakonec je to stejně jen o tom, jak to dokážeme zvládnout, vyrovnat se s tím a žít kvalitní život navzdory (nebo právě proto?) alopecii. Musím říct, že ještě nejsem smířená a ačkoliv u mě AA zatím neprobíhá nikterak drastickým způsobem, nejděsivější na této nemoci mi případá právě totálně nejistá prognóza a vývoj. V noci se mi zdává, že si tahám chomáče z hlavy, dokonce se bojím jezdit na vícedenní společenské akce - aby to náhodou nezačalo.A vzápětí cítím vztek, že se nechám tolik omezovat - sama sebou. Nicméně, věřím, že nemoc těla poukazuje na nemoc duše, a je tady proto , aby nás na něco upozornila. Co se mě týče, ještě před rokem jsem obědvala rohlíky s máslem, pařila o 106, hulila jednu za druhou a spala asi 5 hodin denně. Svým způsobem jsem tedy AA vděčná, protože to byla první věc, která mě dokázala zpomalit a přinutit se zamyslet. Je to trochu úaradoxní, protože prosté zdravotní komplikace bych zřejmě přešla s relativním klidem, zatímco estetický a viditelný problém vyvolal paniku nejvyššího kalibru. Jak jsem zde uváděla, jako první pomoc na zarůstání mi pomohla akupunktura (ačkoliv po tom, co jsem si zde přečetla, se domnívám, že na každého zabírá něco jiného). Pokud bys měla zájem, zašlu kontakty.Držím palce a pokud by sis potřebovala promluvit se stejně „postiženou“, určitě se ozvi. Lenka

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 14.8.11 21:59
Akupunktura

Ahoj Jirko,

Tvůj příspěvek jsem četla. Akupunkturu jsem absolvovala dvakrát v jednom týdnu a další týden již byly vidět malé vlásky. Absolvovala jsem ji v rámci terapie čínskou medicínou a tip na léčitelku jsem dostala od jedné kamarádky. V podstatě co 14 dní chodím na kontroly, piju čaje a zcela jsem vysadila cukr (bílý, řepný), mléčné výrobky a alkohol + některé další potraviny. Při akupunktuře Ti ložisko opíchají malými jehličkami, nechají Ti je v hlavě cca 15 minut a ty se pak vyndají. Mělo by to povzbudit kořínky. Pokud bys chtěl, napiš mi maila a pošlu Ti kontakty. Bohužel sama nemohu říct, zda jsem uhodila hřebíček na hlavičku, protože, jak oba víme, alopecie je běh na dlouhou trať…akupunktura je fajn,ale sama o sobě bohužel neřeší příčinu. Držím palce. Lenka

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze
Urtica
17 příspěvků 14.8.11 19:24

Ahoj Monique a ostatní,

také bych se ráda podělila o své zkušenosti, i když jsem teprve „začátečník“. Kolečko o velikosti 3*3 cm jsem si objevila počátkem letošního roku. Protože to ale nebylo poprvé, co jsem se s tímto onemocněním setkala (spolužačka přišla o všechny vlasy i ochlupení celého těla), tušila jsem už od počátku odkud vítr vane… Moje krevní testy dopadly výborně, dostala jsem alpicort a vitamíny a bylo. Tolik co se týká lékařů. Domnívám se, že kortikoidy ap. příliš nepomohou - ve výsledném efektu mohou situaci jenom zhoršit, připadá mi to jako ono známé potlačení příznaků, ačkoliv pes je zakopán úplně jinde. O příčinách alopecie se mnoho neví, ui když - tu a tam se objeví článek, že už na to konečně přišli a vypadávání způsobuje „to a to“. Myslím, že problém je v tom, že žádný JEDEN důvod neexistuje, u každého je to individuální, ale vždycky za tím stojí něco „v těle“. U sebe jsem si uvědomila, že mě mnoho let trápí bolesti zubů a to takovým způsobem, že již dlouhé roky koušu jídlo pouze na levé straně (a hle , jaká náhoda - obě lysiny, které se mi od počátku onemocnění obejvily, jsou na pravé straně hlavy) a mám chronické bolesti uzlin (má zubařka to bohužel sváděla na přecitlivělé zuby). Druhé ložisko mi vypadlo v červnu, v momentě, kdy se mi rozjel akutní zánět osmiček. Tehdy mě napadlo, zda by tyto dvě zdánlivě nesouvisející věci nemohly být nějakým způsobem propojeny. Osobně jsem se rozhodla pro alternativu - čínskou medicínu. Znamená to změnu stravy, životního stylu a spoustu bylin po dlouhou dobu…nicméně po mnoha letech můžu normálně jíst, bolesti ustaly a obě kolečka zarůstají. Mimochodem, na rychlé zarůstání mi pomohla akupunktura - vlasy začly růst po týdnu, poté co vypadly! Příliš se mi tu nezdál jeden přípspěvek o nízkém počtu vyléčených - z lékařských statistik naopak vyplývá, že pokud onemocnění AA trvá v průměru tři roky a u dospělých dochází jen velmi zřídka k totálí alopecii. Já sama znám ve svém okolí dva případy kdy došlo ke spontánnímu uzdravení.

Diskuzní téma - Alopecie areata - diskuze

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Urtica »