TomK

Score: 0 Registrován od: 18.12.12, naposledy on-line 13.5.13 11:30
Počet příspěvků v diskuzích: 1 mladá boleslav
 
TomK
1 příspěvek 18.12.12 13:37
bolesti žaludku

Ahoj,
Můžu prosím poprosit o radu?
Mám poslední dobou čím dál častější problémy se zdravím. Všude u lékařů mi říkají, že je vše v pořádku, nic mi není. Až teď mi našly problém s žaludkem, nedovírá se mi. Nějaká choroba jícnu.
Ale abych začal od začátku. Je mi 24 let a do cca nějakých 20 let jsem byl úplně bez problémů.
Začlo to, když jsem jednou na podzim nastydl na motorce. Hrozný bolesti při močení, časté močení, pocit nutkání a nešlo to, v noci časté buzení na záchod. U lékaře jsem dostal urologický čaj a po 14 dnech byl klid. Jenže cca po roce se to vrátilo v silnějším stádiu, byl jsem u urologa, na všech vyšetření, endoskopie, cystoskopie, sono a vše v pořádku. Dostal jsem tablety Vesicare a po těch zpočátku se to zlepšilo, pak už mi to přišlo stejné. Ted je to relativně dobrý, zvykl jsem si na to. Nejhorší je to po noční, kdy si ráno v půl 7 dojdu na záchod a jdu spát, nevydržím ani do 8 a už musím na záchod, ale pak to většinou dá klid do 12. Pak jsem navštívil jiného lékaře a ten mi doporučil psychologa a rehabilitaci. Na rehabilitaci mi zjistily, že mám strašně tvrdý a nafouklý břicho, a slabé pánevní svaly, tak se snažím cvičit, ale výsledek furt stejnej. U psychologa jsem se taky nic moc nedozvěděl, i když si myslím, že to bude psychického původu. Poslední dobou, kdy na internetu všechno čtu o těch nemocech a tak, mě to hrozně stresuje, bojím se, že to taky budu mít, když čtu všechny ty diskuse.
Další věc, která mě trápí nově a nejvíc je žaludek. Zhruba tak před půl rokem jsem měl stavy, kdy jsem si lehl k televizi a nevydržel jsem díky hladu déle jak hodinu bez jídla. To ale trvalo jen jedno odpoledne a bylo to dobrý. To bylo v dobách, kdy jsem jídlo absolutně neřešil, jedl jsem, kdy jsem měl chuť nebo hlad a cokoliv co bylo. Snídaně jsem vynechával, neměl jsem hlad, vydržel jsem do oběda. Ted je pro mě nepředstavitelný si nedat snídaní a sklenici vody po ránu. Byl jsem u nutričního specialisty, protože jsem si myslel, že ve stravě mi něco chybí, a proto ty pocity hladu. Tam se zjistilo, že se nevhodně stravuju, sním mnoho sacharidů, málo bílkovin. Jídelníček jsem upravil k lepšímu, spíše celozrnější pečivo, víc zeleniny a bílkovin. Chvíli to fungovalo, ale pak přišly nové pocity, kdy už po dvou hodinách bez jídla jsem měl strašný křeče do břicha a bolesti z hladu. Vygradovalo to do takové situace, například už v odpoledních hodinách, kdy mě to nutí k jídlo každou hodinu už ani nedokážu sníst mé oblíbené jídlo a dělá se mi z něj na zvracení jako například z tlustého maso, které od dětství nedokážu sníst, aniž by se mi neudělalo blbě. Navštívil jsem tedy znovu lékaře, poslal mě na vyšetření žaludku hadičkou s kamerkou. Tam mi zjistily chorobu jícnu. Přišel jsem včas, ještě tam prý nebyl zánět. Nedovírá se mi žaludek a prý díky tomu mám pocity hladu a pálení žáhy. Dostal jsem léky a dietu. 14 dnů to bylo relativně v pohodě, a pak stačil malej stres, díky kterému sem měl sevřený žaludek, delší dobu sem nejedl a už zase se nemůžu dostat do normálního stavu. Zhruba tak za poslední rok a půl jsem přibral 15kg, hlavně v oblasti břicha, snažím se dodržovat dietu, cvičit, hýbat se ale stále mi jde váha pomalu nahoru. Vypozoroval jsem, že na obtíže bolesti břicha, a hladu nejvíc funguje pohyb, jízda na kole, běh, sex, činnosti, při kterých se zpotím. Ale to nejde provozovat po celý den. Nejhorší je to v práci, kdy sedím u PC a nevyvíjím žádnou fyzickou činnost.
Myslím si, že to všechno souvisí s psychikou, když mi skoro nic žádný lékař nenašel. Už dříve, v dětství na základní škole, mě zmlátili dva cikání a měl jsem z toho strašný strach chodit do školy. Pak když si vzpomenu, tak byl jsem dřív hodně stydlivý, nechtěl jsem s rodiči nikam na návštěvy apod jezdit.
S holkama jsem měl taky problém, vždycky když mělo přijít nějaké rande, tak jsem z toho měl sevřený žaludek a nemohl jíst, ale to bylo jen krátkodobé. Až teď poslední dobou, kolem 20 let se to zhoršilo. To jsem klidně nemohl jíst pořádně týden, než se to srovnalo. Ale pak to dalo třeba zas na rok pokoj.
V letošním roce to na mě padá ještě víc a je to čím dál horší. Už mám sevřený žaludek z toho že jdu do práce, k lékaři, nebo víkend na horách. Strašně mě to furt nutí přemýšlet, co budu kde jíst a strašně mě to psychicky vyčerpává, až se stane, že díky sevřenému žaludku nejím pořádně týden.
Zkoušel jsem čaj z třezalky tečkované a měl jsem pocit že po týdnu užívání to trochu pomohlo, rád bych zkusil i nějaké klidně jiné bylinky. Vůbec těm chemickým práškům nevěřím.
Díky za rady, Tomáš

Diskuzní téma - Bolest žaludku po jídle

Zobrazit všechny příspěvky uživatele TomK »

Napsat uživateli TomK zprávu   Přidat uživatele TomK do přátel

Přátelé uživatele