Pytel

Score: 0 Registrován od: 06.09.12, naposledy on-line 7.9.12 19:28
Počet příspěvků v diskuzích: 1
 
Pytel
1 příspěvek 6.9.12 22:36
Běh a srdce

Dobrý den! Nemám vůbec žádnou kondici. Dlouho jsem nic nedělal, jen se válel. Nyní začínám s během. Našel jsem program, který střídá běh a chůzi a v jednotlivých týdnech ubývá času chůze a přibývá běhu. Nyní běhám 2 minuty a 6 minut jdu (4× se to opakuje).

Když běžím, je to v pořádku, ale jak přejdu do chůze, občas mne něco sevře u srdce. Nemá to žádné dlouhotrvající projevy, jen třeba tak jednou, dvakrát to sevře. Třeba jako když se člověk lekne a hrkne to v něm. Není to ani velmi bolestivé, ale je to nepříjemné. Asi to bude od srdce, že?

Před třemi roky mi doktorka náhodou naměřila vysoký tlak (160/něco), jedno ze tří měření, ostatní byly okolo 124-130, ale i tak mne poslala na vyšetření a na další a další a přehazovali si mne jako míč. Byl jsem na endokrinologii, na echu srdce, domácí měření, na rozboru krve asi tisíckrát, na holtrovi i na EKG a konečně před devíti měsíci mi řekli, že mi nic není a že to jedno měření byl asi syndrom bílého pláště, že vše je normální.

Tak jsem se chtěl zpetat, jestli když jsem nic nedělal a je to pro tělo nezvyk (běhám druhý týden), může se tohle stát? A jestli je možné se toho zbavit postupným získáním kondice? Může mě trefit? Může to být třeba i klidně angina pectoris prvního stupně? Nechci ještě umřít, ale zase se nechci splašit, když ještě před devíti měsíci jsem odešel od dr s tím, že je vše naprosto OK. Nebo se mohlo za těch 9 měsíců něco stát? Byl bych rád, kdyby se to podařilo odstranit získáním kondice.

Je mi 24 a mám 95 kilo na 186 cm.

Díky za odpovědi.

Petr

Edit: a nemám tyhle potíže při běžných činnostech, jen při běhu, když přejdu do chůze. Klidná jízda na kole ani plavání mi nic nedělá.

Diskuzní téma - Běh a srdce

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Pytel »