Petttruše

Ikonka uživatele Petttruše
Score: 0 Registrován od: 08.09.10, naposledy on-line 23.7.17 19:19
Počet příspěvků v diskuzích: 8 někde jo
 
Petttruše
8 příspěvků 21.7.17 20:12
Je to Melanom?

Prosím, vypadá to jako melanom? Mám to odjakživa, v tříslech,
Tmavě hnědá piha…

Diskuzní téma - Je to Melanom?
Petttruše
8 příspěvků 22.5.17 10:01
Hmatné uzliny na krku

Dobrý den,
cca 3 týdny mám malou pohyblivou uzlinku pod čelistí napravo, asi 1,5cm pod čelistí. Je to někde u místa tepu, vedle svalu. Má asi 0,5-0,7cm, jako by hrášek, pohyblivý. Nebolí. Na druhé straně v určitých polohám ji cítím také, ale na té pravé straně mě zaujala. Byla jsem na ORL, infekt dle DR v puse, krku, hrtanu ani hlasivkách nemám a uzlinka je prý reaktivní. Stále se ale hrozně bojím lymfomu. JInde nic nemám. Mám hypofunkci šž od r. 2012 a beru Letrox 50. Na endokrinologii mi DR řekla, že je malinko zvětšená, ale nic víc. Od šž je moc vysoko. To takto lékař pozná dle hmatu? Žádné jiné problémy nemám. Jediné, co mám, že mě asi 2 měsíce pobolívá sedmička nahoře vlevo a před 14ti dny jsem měla klíště, flek žádný. A mám cc krční páteře, již přes 14 dní mám celkem silně ztuhlé svaly na krční páteři, na té pravé straně a malinko bloklou krční páteř. Obecně celou pravou stranu okolo páteře a svaly mám tuhé..Naposledy jsme měla velké krevní testy před rokem a čtvrt, klasika + elfo bílkovin, testy na onemocnění kostí a svalů (revmatologie), autonomní nemoci a vše ok. Nemohu si pomoc, hrozně mě děsí ten lymfom a neustále si na uzlinku sahám. Je cítím pouze, když více zatlačím, při lehkém ježdění po krku ne. Je tvrdší, nebo spíš elastická, jasně ohraničená, skutečně jako malý hrášek. O co se může jednat? myslíte, že se mám lymfomu obávat? Je mi 32 let.
Ještě bych chtěla doplnit, že od cca listopadu do února jsem byla dlouhodobě nachlazená od malé, hutná rýma, pokašlávání, a v lednu na zánět průdušek brala ATB, poté ještě přetrvávala chvíli hutná rýma. RTG plic v pořádku. Celý lonský rok byl v duchu pokašlávání a rýmy, kdy jsme si to mezi sebou s dětmi přehazovali.
Je to přesně místo, kde hned u spodní čelisti jsou krční mandle, jako by v tom „volátku“ a toto je asi 0,5-1cm pod nimi, mezi hrtanem a kývačem…Takové dvě kulaté uzlinky na obou stranách, na té pravé o malinko větší…
V lednu, kdy mi DR prohmatával krk, nic neříkal…

Diskuzní téma - Hmatné uzliny na krku
Petttruše
8 příspěvků 22.5.17 09:56

Ahoj,
nepomohlo. Jediná pomoc je pravidelné cvičení na páteř…Posílení zádového korzetu…

Diskuzní téma - Bolest nohou i rukou
Petttruše
8 příspěvků 30.12.15 22:09
Je běhání vhodné?

Ahoj,

poradttem proím, zkušený ;)
Mám cca 4 roky bolesti bederní páteře, poslední rok a půl i krční. U krční mám CC a CB syndrom, spondylozu, trochu snížen prostor mezi C5 a C6, u bederní diskopatii L5 a S1, táhne etáž u L4, dorzalgii, lumbagii, spondylozu, počínající artrozu.
Je mi 32 let.
PO pětiletém odchovu naší zvěře (dětí) jsem se ale už vážně rozhodla něco dělat, zhubnout, zpevnit. Můj pohyb byl nulový (od ledna se vracím do roboty, ale sedím u PC), mám ochablé svalstvo, svalový korzet nulový. BOlí mě pravá noh a a pravá ruka, asi od páteře, ještě mě čeká revmatologické vyetření (ostatní krevní a neurologické mi potvrdil výše popsané).

Jenže. Jak začnu cvičit doma, i jsem si po dlouhééééé době nafoukla balon na cvičení, v tu ránu mám mládatat bud visící na zádech, protože si myslí, že dělám koníčka (u protahování na čtyřech) nebo naopak mě svižně začnou podlézat apod.. Takže doma je cvičení celkem na nic a chtěla bych zkusit běh, vyběhnout ven, vyčistit si hlavui a třeba se i zpevnit :jazyk:
A má otázka zní - je pro mne běhání vhodné kvůli zádům?
Děkuji.

Diskuzní téma - Je běhání vhodné?
Petttruše
8 příspěvků 12.12.15 19:35

@jh0070 mám také bolesti nohou, nějaká změna u Vás?

Diskuzní téma - Bolesti nohou
Petttruše
8 příspěvků 12.12.15 19:26

Jinak doplním, je mi 30,nekourim, teploty, nějakou velkou únavu nemám, nic jiného mě netrápí… Trochu mě bolí kycel na pravé straně, i trochu víc ta pravá noha, poboliva měto i zezadu na stehne, dr říkala že je trochu divné, že by mě od zad bolely OBĚ nohy… A že mám zkusit ten detralex… Teď chodím na rhb k fyzioterapeutovi do Zbiroha, s tou krční a hrudní páteří, občas mě prokrupou, zacvicime, promackaji i vč žeber, jedno se mi tam furt trochu blokuje..
Trochu mě bolí i ruce, malinko šíje, ramena, i občas hřbet rukou..Je to ted vše od úterka, v noci mě to nebudí, to spím, ráno o tevřu oči a za moment už cítím, jak to v nohám začne…
Prosím, poraďte, děkuji…

Diskuzní téma - Bolest nohou i rukou
Petttruše
8 příspěvků 12.12.15 18:08
Bolest nohou i rukou

Ahoj,

může mě od bederní páteře bolet v obou nohou? Je to taková vnitřní bolest, normálně funguji, nic paralizujícího, bolí mě to od úterka, je to jako podobné růstové bolesti (jen já už nerostu), lýtka, zadní stěny stehne, trochu i nárty občas, o něco více pravá noha, al ejinak nohy obě. Byla jsme u DR, vitamíny mi nechybí, minerály ok, CRP 2, dimery ok, křečáky nemám, otoky taky ne. Prý je to bud od cév (mám ode dneška Detralex nebo od páteře, al ezase že je trochu divný, že mě bolí obě nohy…bederní páteř mě bolí už asi 4 roky jako prase, v květnu mám RTG krční a bederní, v krční blok (mám RHB), jinak prý ok. mám bolesti SI skloubení, občas akutní lumbago, ale jinak mě v bedrech bolí furt…hlavně u předklonu a narovnání…nohy bolí furt…může to být od toho nebo ještě něco jiného??? Jinak mám cervikokranialni syndrom, cervikobrachialni s, vas ls páteře, spondylozu, cervikalgii… Nevím, odcčehoby to mohlo bbýt ještě, mám nové sono prsou, rtg plic, srdce, vše ok, krevní obrazy asi tři za čtvrtroku, vvše ok, ty dimery, žíly na nohou prýnmajíddobrý průtoky…

Diskuzní téma - Bolest nohou i rukou
Petttruše
8 příspěvků 24.11.15 17:00

Hezký den,

já bych diskuzi chtěla obnovit a zeptat se, zda-li se touto diagnozou mám nějak znepokojovat. Byla jsem v prsní poradně, jelikož při větším zmáčknutí obou prsou mám prostě uvnitř samou nerovnost a sem tam uzlík a prd poznám. Paní primářka v mé poradně mě vyšetřila asi z pěti poloh a řekla, že mám krásně bohatou prsní žlázu, což ženy v mém věku mívají (je mi 30 let). Mě ta bohatá prsní žláza znepokojuje…Nikde žádnou bulku nemám, ještě jsem objednána na sono, aby si mohla založit do karty, jelikož jsem byla poprvé.
Do zprávy mi napsala, prsa symetrická, bez palpakčního podezření, bez uzlin v prsou a axilách, bohatá prsní žláza. Stav odpovídá hormonálnímu stavu a věku.

Před rokem jsem dokojila (dvě děti po sobě s přestávkou na druhé těhu, dohromady jsem kojila každé dítě 1,5 roku, od 06/12 beru Letrox 50 na hypofunkci šž, velikost prsou E).

V doporučence na sono jsem našla, že mni do diagnozy napsala N60.8, což je „JIná benigní dysplazie prsou“. K tomu mi nic neřekla, jen že mám prsa v pořádku a nemám se znepokojovat a při samovyšetření netlačit.

Chci se zeptat, zda-li někdo dysplazii prsou má a zda-li je to nějaký důvod k znepokojování i tak? na netu jsem četla nějaké věci o tom, že se to musí hlídat apod… :think:

Diskuzní téma - Dysplazie prsu

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Petttruše »