Lucrezia

Ikonka uživatele Lucrezia
Score: 0 Registrován od: 07.06.11, naposledy on-line 1.5.19 07:38
Počet příspěvků v diskuzích: 346 Ostrava
 
Lucrezia
346 příspěvků 1.4.19 20:29
@dr prasek píše:
Dávejte si pozor na NEUROL je velmi návykový,
JÁ sám jej beru a zvyšuji dávku až na 3mg/den
proto některé dny vynechávejte jako např:
1 týden na neurolu.2týden bez neurolu protože tělo si potřebuje od této látky odpočinout.

a nedoporučuji jej brát raději vúbec jen v nejnutnějšícj případech. a max 3 měsíce.

napište mi skušenosti s tímto lékem, nebo-li látkou alprozolamum který tento lék opsahuje, ale také ji mají i jiné léky jakonapř: NEUROL, XANAX apod.

Mám s tím zkušenost, ale vidím to spíše tak, že je vhodnější brát ho nárazově, jednorázově, ne celý týden.
To si myslím o všech BZD.

Diskuzní téma - Neurol a benzodiazepiny
Lucrezia
346 příspěvků 23.3.19 10:29
@Killy píše:
Bobušce:
V čem ti nesedl diazepam? Možná doktor jen neznal ten správnej poměr učinných látek a předepsal ti ho málo. Diák je naprosto stejná skupina léků jako neurol, je jen o řád slabší. Když bereš dvě 1mg tablety neurolu denně, nemůže ti místo nich předepsat dvě 5mg tbl diáku, to je jako by ti najednou čtyřikrát snížil pravidelnou dávku neurolu. 2mg neurolu je jako 40 mg diáku (8 tablet diáku po 5mg!). Tzn. běžnou krabičku diazepamu 5mg (balení po dvaceti tabletách) bys měla při tvé dávce na dva a půl dne.
Jinak to samozřejmě jde. Jen je třeba si při tom odvykání zajistit příznivý prostředí bez velkýho stresu a co nejvíc se na to připravit. Ne každej doktor taky chápe, že je při vysazování třeba tolika diáku. Nejsilnější balení diáku je 20× 10mg. To je v podstatě pouhých 10 1mg tablet neurolu. Ty bereš 2 denně. Nejsilnější balení diáku bys měla na pět dní.
Jde samozřejmě odvykat rovnou z neurolu, ale je to mnohem větší utrpení a moc fungovat se na tom nedá. Pokud samozřejmě neubíráš po desetinkách týdně. Což je dlouhodobá piplačka na mnoho měsíců. A stejně to bolí daleko víc, než vysazovat diák.

To vypadá, že máš s tím nejen zkušenosti, ale také dobré znalosti.
Zbývá jen zistit, jak se k Diáku nabo Pregabalginu dostat, pokud lékař v těchto dávkách to odmítá předepsat (přiznejme si, že kolikrát ty poměry mezi jednotlivými BZD lékaři zdaleka tak dobře neznají).

Co si myslíš o Grandaxinu?

Diskuzní téma - Neurol - závislost
Lucrezia
346 příspěvků 10.3.19 14:47
@Anetamajerova píše:
Tak díky moc, objednám si ho, a uvidíme, zda se mi vrátí zase chuť k sexu.

Já bych byla opatrná u všech těch zázračných prostředků, co vyřeší problémy v sexu. Mám zato, že problém je hlubší…

Diskuzní téma - Deprese a sex
Lucrezia
346 příspěvků 9.3.19 14:01
@pedrozo píše:
Jenom by me zajimalo, kolik z vas tady pije kavu, vite ze tyto problemy co tady pisete muzou byt s kofejnu, kofejn má jemné ucinky a katastrofalni nasledky na zdravi, jemne ucinky tim myslim ze kazdy nemusi poznat ze mu skodi, po ropě je to největsi byznis na svete a proto vam o ni nikdo nerekne pravdu. uklidnit se salkem po rušném dni to je nápad těšit se na rani kávu to je lepší nevstávat a co takhle rano si napravit kavou kocovinu.

To mi připomnělo, že jsem ještě dneska neměla kafe. Jdu to napravit. :mrgreen:

Diskuzní téma - Deprese a úzkostná panická porucha
Lucrezia
346 příspěvků 9.3.19 13:58

@777 peer terapeut nemá žádnou fakultu. Má vlastní zkušenost a nějaký kurz pro peery. Ale že by zvládl všechny psychické poruchy, pomoct každému, to nevím. To zní zvláštně.

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat
Lucrezia
346 příspěvků 9.3.19 13:53
@Lindaprokopova píše:
Tak to by mne také zajímalo, mě po porodu už sex opravdu nic neříká, nemám na to vůbec chuť…

Možná to chce čas, a možná sis taky splnila účel, čeho jsi chtěla dosáhnout a už nemáš zájem. Důvodů může být mnoho.

Diskuzní téma - Deprese a sex
Lucrezia
346 příspěvků 21.2.19 19:53
@Vetchy píše:
Ahoj jsem opět na AD po třech letech. Tentokrát je to ale horší po 6 dnech bolestí břicha nespavost strach. Minule to tak nebylo může mě někdo poradit má stejné zkušenosti Diky

Už je to dost dlouho, od Tvého příspěvku. Jak na tom jsi teď?

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat
Lucrezia
346 příspěvků 26.8.18 19:38

@uzdukula

No tedy,
tys dostala naloženo, že koukám, že je tohle vůbec možné přežít se zdravým rozumem. Co se stalo, nedá se odestát, ale co víc, než léčbu psychologa a psychiatra bys mohla mít, že. Snad jen kdyby ty návštěvy psychologa byly častější. Alespoň jednou týdně, abyste mohli intenzivně pracovat na tom materiálu, kterého zjevně není málo. Ale to zase neovlivníme způsob práce psychologa, jen jeho výběr. Z mého pohledu děláš vše co můžeš, jen snad nějaké kamarádku, a koníčky kdyby tam byly, bylo by to super.

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat
Lucrezia
346 příspěvků 15.5.15 22:27
@Lola 123 píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestly z vás někdo bral antidepresiva a sám je přestal několikrát užívat. A jestly to na něho mělo nějaký dopad? A jestly mu potom byli předepsány jiné a či na něho zabraly. Díky moc

Jo, několikrát jsem brala AD, a pak jsem je přestala užívat, když nefungovaly, nebo měly příliš mnoho nežádoucích účinků. Doktorovi jsem to vždy řekla, docela mi v tomto věří, nemám problém se s ním poradit a říct, že mi něco nesedí. Tak hledáme jiné možnosti.
O nasazení i vysazení jsem si vždy rozhodovala sama, pacient nejlépe ví, jak se cítí.

Diskuzní téma - Antidepresiva změna
Lucrezia
346 příspěvků 3.5.15 21:18

Tak asi bude fajn to změnit, takhle se dlouhodobě nedá moc fungovat…
Co znamená, že ti zachránil logické myšlení?

Diskuzní téma - Kdy zaberou Ad?
Lucrezia
346 příspěvků 3.5.15 17:57
Coaxil

Docela se divím, že jsi dostala tento lék, který není zrovna lékem první volby u úzkostných poruch. Častěji se začíná právě citalopramem nebo Sertralinem…
Také si nemyslím, že Coaxil by byl nejslabší AD, kolik toho bereš? Bere se tuším 3× denně, aby se zachovala hladina. Rychle se metabolizuje.
Jak dlouho to bereš? To je důležitá informace, protože některé nežádoucí účinky se objevují jen první dva tři týdny, a pak pominou. Co na to doktor? Ví o tom co ti to dělá?

Diskuzní téma - Kdy zaberou Ad?
Lucrezia
346 příspěvků 3.5.15 08:35
@apologize píše:
Dobrý den,mám dotaz. Někdy po jídle mi je na zvracení, párkrát si odkašlu jako při zvracení a pak je to v pohodě. Nic mi při tom nebolí. Mám to tak už delší dobu, ale není to po každém jídle. :? Čím to může být?

Tohle ti nejlépe odpoví lékař. Já jen ze své zkušenosti můžu říct, že to bývá často při nedostatečném uzavření žaludku (svěrač jícnu), kdy se potrava vrací do jícnu. Refluxní choroba jícnu se to tuším jmenuje.
Není to nic strašného, vygoogli si název té poruchy a vyjede ti spousta info.

Každopádně bych se pro jistotu zeptala lékaře. ;)

Diskuzní téma - Nevolnost po jídle
Lucrezia
346 příspěvků 9.11.14 07:03
@Dandulka79 píše:
Ahoj všem, tak jsem se tu po pár měsících objevila. Cítím se mnohem lépe než před pár měsíci, ataky jsou minimální, musim zaklepat.. :-),dále používám ad a neurol jen když je mi zle což je zatím minimálně..Ale štve mě na sobe že nedokážu jít k psychiatrovi..myslím že by mi snad pomohl ještě více k lepšímu..Jinak to co jsem si kladla za cíl jsem nedokázala ale nevadí neboť jsem spokojená. před chvílí se ale o mě opět pokoušela ataka ale já se nedala$ :-)

Ahoj, to je dobře, že se nedáš. Můžu se zeptat, jak bojuješ s nastupující atakou?
Píšeš. že bereš AD a neurol, ale k psychiatrovi nechodíš…Píše ti to tedy praktický lékař? Nikdy tě k psychiatrovi neposlal? 8o Zvláštní. Jak dlouho to takto máš?

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat
Lucrezia
346 příspěvků 14.9.14 09:26
@hedali píše:
Zdravím všechny :)
Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, jak je to z úhradou nemocenské při dobrovolné léčbě alkoholismu. Slyšela jsem totiž názor, že pokud se člověk léčí dobrovolně, dostává nemocenskou a jde mu ještě i normální plat. Díky za odpověď.

To zcela jistě nikoliv. :D
Pokud bys šla do léčebny, pak ti půjde normální nemocenská. Jako když se léčíš na depresi nebo jakoukoliv jinou duševní poruchu-to se léčí lidé taky dobrovolně a nikdo jim za to neplatí navíc.
Mít k tomu i plat, no uznej, to by se každý hodil marod jako alkoholik a nechal se hospitalizovat za dvojnásobnou taxu, co mu půjde na konto. :D
Jak by se to asi líbilo ostatním nemocným, tenhle dvojí metr? To by byla pozitivní diskriminace.

Jinak, je dobře, že se léčit chceš, bez toho by to stejně nemělo smysl a výsledek.
Držím pěsti, ať to zvládneš! :kytka:

Diskuzní téma - Dobrovolná léčba alkoholismu
Lucrezia
346 příspěvků 14.9.14 09:10
pro Jaseka
@Jaseka píše:
Ještě musím dodat, že z léků se nepřibírá na váze, ale přibírá se z jídla. Pokud se ti správnými léky t.zv.vyladí mozek, tak je to mozek, který ti dá signál, že se budeš přejídat. Já mám stále stejnou váhu, protože si vždy uvědomím, že se nechci nabaštit hlavně na noc a když už, tak ovoce, nebo zelenina. Naštěstí mám vše na zahradě. Držím palce! :mavam:

K tomu přibírání:
Opravdu jsou léky, které jednak zvyšují chuť k jídlu, a jednak mění metabolismus těla.
Typické je, když se podíváš v léčebně na většinu pacientů, kteří se léčí na psychotická onemocnění (třeba Schizofrenii), mívají nadváhu, pohybují se pomalu, mají pomalé reakce, i myšlení, jsou celkově zpomalení, jejich zájem se zužuje jen na cigaretu a jídlo. Jediné dva záchytné body dne.
Když se jich zeptáš, všichni ti potvrdí, že přibrali po antipsychoticích.
Není to tak nevinné, ty pilulky. Ale zase u těžkých duševních nemocí je to menší zlo, ta nadváha, než onemocnění samo.

To se u deprese říct nedá, tam zvýšení váhy po Mirtazapinu (typický lék po kterém 99% lidí přibere, a ne málo) může skutečně hatit případné antidepresivní účinky.

Čili, netloustne se pouze po jídle, všichni známe takové ty hubené, co se ládují a nikdy neztloustnou…jde i o to, jak s tím tělo umí naložit.

Typický případ je moje sestra, ve středním věku, má nadváhu, ale jí zhruba polovinu toho co já, která nadváhu nemám. Čím to, že? 8o někdy prostě nefunguje zákon o zachování hmoty a energie. :)

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat
Lucrezia
346 příspěvků 14.9.14 08:59
pro Nela Zadar
@Nela Zadar píše:
Je mi přes 50 let, celý život jsem měla těžký, manžel byl gambler a násilník, mlátil mě a zadlužoval nás, po jednom útoku jsem se spasila útěkem do podnájmu, vše jsem mu nechala.Sama jsem musela vychovávat 4 děti, nikdo z rodiny mi nepomohl.Pak mě postihly 2× povodně, přišli jsme o všechno a začínali vždycky od nuly, ale bez povodňových půjček to nešlo, ale byla práce, tak to ještě šlo. Ale před rokem jsem přišla o práci a už to šlo jen z kopce, po padesátce tu nic neseženete, je tu velká nezaměstnanost, navíc se přidaly problémy se synem a jeho závislosti s marihuanou, kdy mě zhulený napadal, nebo mě rozbíjel nábytek, ani policie s ním nic nesvedla, musím spát zamčená, nevím, kdy zase chytne záchvat, tak to šlo už se mnou z kopce, těžké deprese, nespavost, nechut do života. Před 2 měsíci to vyvrcholilo, sehnala jsem si na internetu prášky, spolykala jsem jich 90 a pul litru vodky, našli mě už v komatu se zástavou dechu, bohužel mě z toho dostali. Přítel z toho dostal strach a nechal mě. Léky odmítám, přibírá se z nich a já mám panickou hrůzu z tlouštky, tak jen celé dni sedím a hledím do blba, nic mě nebaví, jen čekám na večer a ráno to je nanovo, zase čekám na večer a nejsem schopná nic dělat, kamarádky ani koníčky nemám, číst si nemůžu, nemám peníze ani na brýle ani na pořádné jídlo, děcka na mě kašlou, jsem hrozně unavená, tak přemýšlím o dalším pokusu.Do léčebny mě nikdo nedostane, byla jsem tam po propuštění z nemocnice 3 dny a bylo to tam strašné, kdo nezažil, nedovede si ty podmínky představit. :(

Tak to je hodně smutný příběh. :,(
Vůbec se ti nedivím, že pod tak velkým tlakem jsi udělala to cos udělala. A docela se divím, žes to opravdu přežila! 8o
Asi tu tedy ještě musíš být, je ti to souzeno, tak to zkus brát jako šanci.
Třeba začne nový, jiný život.
Máš padesát, můžeš tu být klidně ještě třicet čtyřicet let. To je hrozně dlouhá doba na to, aby se jen přežívalo. Vyplatí se investovat energii do zlepšení.

Co se týče přibírání po lécích. Nejsi jediná, co po lécích nechce přibrat. :)
A ve skutečnosti není tolik psychiatrických léků, které způsobují přibírání na váze.
Jsou to předevšim antipsychotika (léky na psychózu), starší antidepresiva (tricyklická AD), stabilizátory nálady (léky na bipolární poruchu) a z moderních AD je to jen Mirtazapin a jeho generika.

Takže když se budeš léčit na depresi, dostaneš AD typu SSRI, a nějaké uklidňováky (benzodiazepiny, jako je Neurol Lexaurin, apod.), tak nemůžeš ztloustnout. Nemění chuť k jídlu, ani metabolizmus těla.
Je to mnohokrát vyzkoušeno na pacientech.

Za sebe mohu jen napsat, že jsem přibrala naopak když jsem se neléčila, protože jsem někdy deprese zajídala. Jindy jsem v úzkosti nejedla skoro vůbec a zhubla na kost.
Prostě nezdravý přístup k jídlu a k životu vůbec.
Ten se mi teď daří držet na uzdě, netloustnout, a nehubnout, být prostě akorát. S psychikou to souvisí hodně.

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat
Lucrezia
346 příspěvků 14.9.14 08:40
pro holku z moravy

To se dobře čte, když má příběh dobrý konec. Gratuluji, jsi jedna z mála… :kytka:

Diskuzní téma - Neurol - závislost
Lucrezia
346 příspěvků 14.9.14 08:29
virus nebo bakterie...

Ahoj, Radovanku
Z Tvého příspěvku mám dojem, že se hodně pozoruješ, kolikrát jsi schopen si měřit teplotu, apod.
možná, že právě Tvá úzkost zvyšuje zátěž těla a ztěžuje uzdravení. Nedávné očkování proti Tetenu k oslabení imunity také jistě přispělo. To se nedivím.
Dala bych tomu čas. Pokud už jsi s ATB začal, nepřestávej. Teď už je lepší to dobrat.

Měla jsem to kdysi podobně, jako ty. Léčila jsem se na virózu, po 10 dnech pořád přetrvávaly teploty nad 38°C, ale ne stále, jen občas vyskočily. Dala mi lékařka ATB a než stihly zabrat pořádně, samo(aspoň takový byl můj dojem) se to zlepšilo. Už jsem tomu nevěřila. ATB je třeba ale dobrat. Jinak by příště nefungovaly, i když by byly použity správně.
Taky záleží jak často míváš ATB a celkově jak to s imunitou máš, ale to tady nevyřešíme, asi, že. :)
Tak přeji ať je ti brzy lépe a můžeš se věnovat příjemnějším věcem.

Diskuzní téma - Chřipko-bakteriální infekce?
Lucrezia
346 příspěvků 9.9.14 22:22
@omnia píše:
Mohu kombinovat Xanax, Prothiaden, Stilnox a APO-Zolpidem? Děkuji za odpověď.

Proč to chceš kombinovat?
Zolpidem a Stilnox je totéž, patří mezi Z-hypnotika, a jsou o něco méně návykové, než Alprazolam (Xanax, Neurol…), jak píše Libation výše.
Prothiaden je tricyklické AD, je to starší typ AD, může mít jako vedlejší účinek ospalost.
Ale uvažuji nad tím, proč chceš kombinovat takový koktejl léků na spaní.

Diskuzní téma - Lék Xanax
Lucrezia
346 příspěvků 9.3.14 08:55
@Dandulka79 píše:
Ahoj mám jen 0,25 neurol. A nechodím aní psychiatrovi takže žádné psychoterapie.Nic takového mi doktorka nedoporučila. AD beru téměř 4 týdny.

Hmm, psychiatři jsou zasekaní, často tohle řeší tedy praktičtí lékaři, a to je špatně…ale za to ty nemůžeš. Pokud by se to zhoršovalo, určitě bych šla k psychiatrovi.
Každopádně ale praktičce řekni, jak se cítíš a co ti dělá…

Diskuzní téma - Deprese a jak ji zvládat

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Lucrezia »