kopčata

Score: 0 Registrován od: 03.02.20, naposledy on-line 17.2.20 17:45
Počet příspěvků v diskuzích: 5 Pardubice
 
kopčata
5 příspěvků 4.2.20 19:34

No, víte s tím obvodním lékařem to není tak jednoduché. Jedná se o mladou lékařku, zřejmě s touto nemocí nemá tolik zkušeností, nevím, neznám ji. A doporučila mé sestře, aby se informovala na plicním oddělení, zda by nemohla mít neschopenku u nich. A to mi přijde divné. U praktického lékaře můžete být na neschopence přece až 1 rok. Nevím, co si o tom mám myslet a nejraději bych šla na to plicní s ní, moje sestra není moc průbojná a když něčemu nerozumí, tak se zkrátka nezeptá, a to je těžké :( Celý život nestonala, a teď tohle. Mám o ni strach. Což asi chápete, víte o čem mluvím. Musela jste si asi taky prožít své a ani teď to asi nemáte jednoduché, je to nevyléčitelná nemoc a velice zákeřná.
Přeji Vašemu manželovi ať je v rámci svých možností zdráv a daří se mu dobře, Vám také hlavně zdraví. Já asi přesvědčím sestru a dáme se do toho, budeme bojovat nejen s nemocí, ale také s byrokracií a vším co nám přijde do cesty. Žijeme jen jednou. Mějte se hezky a díky.

Diskuzní téma - Špatná funkčnost plic při CHOPN
kopčata
5 příspěvků 4.2.20 13:31

Aha, tak to sestra je na tom trochu lépe, ale stejně si myslím, že to je aspoň na částečný důchod. No uvidíme, musíme se do toho dát. Jsem moc ráda za Vaše rady a hlavně to doporučení do Motola. Díky mooc :)

Diskuzní téma - Špatná funkčnost plic při CHOPN
kopčata
5 příspěvků 4.2.20 12:47

Ano, nějaké lékařské zprávy máme. A můžu se Vás zeptat, jestli Váš muž dostal tu invalidku hned po zjištění CHOPN nebo až po té transplantaci?
Díky moc :)

Diskuzní téma - Špatná funkčnost plic při CHOPN
kopčata
5 příspěvků 4.2.20 11:36
CHOPN

Děkuji moc za informaci. Do FN Motol se asi nelze dostat bez doporučení lékaře, že?

Diskuzní téma - Špatná funkčnost plic při CHOPN
kopčata
5 příspěvků 3.2.20 07:52
CHOPN

Dobrý den!
Mé sestře (54 let) byla zjištěna tato nemoc-dg. J449 CHOPN st. II s převahou emfyzemu, kombinovaná ventilační porucha středně těžkého stupně. Pravidelně musí inhalovat léky. V klidovém režimu to jde, ale při jakékoliv námaze, při běžných denních aktivitách dušnost, únava, fyzická slabost, vyčerpanost.
Je v pracovní neschopnosti již 7 měsíců a při poslední návštěvě praktického lékaře jí bylo naznačeno, že bude asi brzy uschopněná, jelikož posudkový lékař neshledal žádné důvody alespoň pro částečný ID. Sestra si nedovede představit, že by s tímto omezením měla pracovat a hlavně co by mohla vykonávat za práci. Prosím, můžete mi poradit co dělat, na koho se obrátit?
Děkuji moc za jakýkoliv příspěvek či radu. Ivana

Diskuzní téma - Špatná funkčnost plic při CHOPN

Zobrazit všechny příspěvky uživatele kopčata »