Ja-rka

Score: 0 Registrován od: 29.01.18, naposledy on-line 6.4.18 10:22
Počet příspěvků v diskuzích: 3
 
Ja-rka
3 příspěvky 5.4.18 10:19
doplnění

Teď se mi podařilo spojit s neurologem. Volala jsem ohledně krevních testů-vše norma-hraniční borelie a chlamydie pneumonie. Chce přeléčit ATB, ale mám přijít až v objednaném termínu, tedy za 14dní. :? i když jsem mu říkala, že mám pocit, že se mi stav zhoršuje… A tak už jsem se ho nezeptala, jestli mi právě hraniční hodnoty můžou způsobovat tyto stavy…???

Diskuzní téma - Neurologické problémy
Ja-rka
3 příspěvky 5.4.18 09:09
Neurologické problémy

Dobrý den, moc prosím o radu. Žena, 31let, 175/60 jedno dítě, červen 2017 menší gynekologický zákrok v anestezii, jinak žádná operace. Zdravý životní styl, cvičení, pestrá strava ale sedavé zaměstnání. Jinak častý stres a kouření. Listopad 2017 se objevily bolesti novou od kolen dolů (hlavně achylovka, holenní kost, lýtko, a podkolenní jamka zde s otokem). RTG páteře, nic se neprokázalo. Asi týden jsem užívala Nimesil a protizánětlivé byliny a bolest nohou povolila. Po Novém roce se však objevila bolest rukou. Od lokte dolů, nejvíce dlaň a palce-v tom místě otok a fialové prokrvení. 3 týdny nemocenská bez medikace s tím, že jsem unavená. Stav se zhoršil psychicky-trpím na tetanii a úzkostnou poruchu. (objevilo se noční hučení v levém uchu, třes, pocení, bolest žaludku, plačtivost). Nástup do práce. Objednala jsem se k neurologovi. Objevily se tiky a záškuby bolest nohou jako předtím + stehenního svalu-kde je bolest nejhorší, hlavně v noci, nebo když jsem v klidu. Také přetrvává bolest rukou, asi kloubů a pocit nateklých rukou. Jsem objednaná na vyšetření tuším EMG a tetanii a odeslal mě na revmatologii. Zde odběry krve a také čekám na výsledky. Přidala se totiž bolest kloubů a menších kostiček např. v chodidlech. Po vyšetření a odběrech na revmatologii (celiakie, chronova choroba, vaskulitida, lupus, revma a jiné autoimunistní nemoci-výsledky budou až cca za 10dní) předepsán Flamexin na zkoušku. Ten užívám 5 den, stále cítím bolest a pálení ve svalech (občas jako bych se polila horkou vodou-jednou ruka, jednou noha) zvýšil se mi tlak a tepovka (dříve v průměru 105/65 nyní 120/85 a tepovka kolem 100!!!), v celém těle mám tiky a záškuby (občas celá končetina, občas jen sval), jsem nervózní, mám ledové zpocené končetiny, nemůžu spát (dříve velká únava a spala jsem min. 8 hodin, teď zvládnu 4 max 5 hodin), chvění a vibrace v těle, přidalo se chvění a tiky v jazyku. Jsem schopná chodit, vynést nákup, zapnout knoflíčky na košili, nezakopávám. Svaly bolí hlavně v klidu (bez fyzické aktivity) ve fyzické aktivitě mě omezuje pouze bolest kolen. Jsem apatická. Byl dělán i klasický biochemický rozbor-štítná žláza v pořádku, cukr v pořádku, AST ALT, GGT v pořádku, CRP 1 (vždy ten se dělal opakovaně), nížší cholesterol a nízká kyselina močová. Před časem jsem mimo jiné navštívila praktika pro bolest v pravém podžebří-byla jsem odeslána na chirurgii, bylo podezření na slepé střevo. Dělali RTG a sono břicha. V břiše zvětšené uzliny a 7mm velké ložisko vody v okoli slepého střeva. Pro nízké CRP a nebolestivost bez operace. Bolest pod pravým žebrem se občas stále objevuje.
Prosím nemáte někdo nějáké tipy o co může jít? Jsem opravdu vystrašená, což stav ještě zhoršuje. Užívám zmíněný Flamexin, vitamín D, b-komplex a magnosolv.

Diskuzní téma - Neurologické problémy
Ja-rka
3 příspěvky 29.1.18 16:02
Bolest kloubu,svalů,šlach -je toho víc

Dobrý den, prosím kohokoliv o jakoukoliv radu.Je mi 30,štíhlá, sedavé zaměstnání, jinak celý den v poklusu. Jedno dítě školního věku.
Začátkem listopadu postupně začala bolest nohou-od kolen dolů (holenní kost, kotník, achylovka, nart a klouby prstů) bez otoku, zarudnutí apod. Bolelo hodně a když jsem nemusela, raději jsem nechodila. Návštěva neurologa, ten mi sice udělal RTG páteře(skolióza),ale že si myslí, že jde o revma. Začala jsem užívat protizánětlivé byliny a za čas víceméně bolest přestala. Mezi vánočními svátky se objevila bolest rukou. Ráno jsem se budila s červenými a mírně oteklými dlaněmi. Klouby byly ztuhlé a ruce od zápěsti dolů bolavé. Týden po novém roce mi v práci ruce začaly blednout, poté fialovět z prokrvení. Šla jsem k DR.Ta mi řekla, že by se mohlo jednat o revma, vzala mi krev. Klasicky rozbor, cholesterol a kyselina močová nízká, jinak vše v normě. CPR dobré, revma se nepotvrdilo. Mám prý odpočívat a jíst vitamíny. Odpočívám tedy už druhý týden a stav se nelepší. Bolí mě komplet celé ruce, nejvíc předloktí, zápěstí, klouby na prostředníčku a to příško u palce (zde stále mírný otok),nohy, nejvíce prsty, nárt kotník, koleno a pod ním. Občas bolest vystřeluje do kyčlí (bolí obě ruce, obě nohy) Přidalo se občasné motání hlavy a dušnost (což ale přisuzuju už psychice).Zítra mám jít na kontrolu, příjde mi to zbytečné, když na mě DR kouká jak na blázna. Má někdo nějáký nápad o co by mohlo jít? Předem děkuji :mavam:

Diskuzní téma - Bolest kloubu,svalů,šlach -je toho víc

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Ja-rka »