Asketka

Ikonka uživatele Asketka
Score: 0 Registrován od: 01.12.10, naposledy on-line 26.6.11 17:57
Počet příspěvků v diskuzích: 19 Praha
 
Asketka
19 příspěvků 24.6.11 19:16

vztahy a přijetí takového člověka společností je moc důležité, výdycky situaci zlepší, někdy dokonce vyřeší, to je moje zkušenost. česká vesnice možná nebude o moc lepší, to nedovedu posoudit, protože žiju v praze a tady je to přece jen trochu civilizovanější - i když možná jen proto, že velmi zančné procento lidí tady duševní porblémy má, město je silně stresující.

Věřím tomu, že takový život má někdy mnohem větší smysl než život zdravého člověka. Přeju hodně štěstí a sílu se s tímhle přístupem vyrovnávat.

Diskuzní téma - Psychické poruchy
Asketka
19 příspěvků 10.12.10 23:18
Je to doba
  • nejen uspěchaná, ale taky nelogická. Člověk jako živý tvor potřebuje bát součástí života kolem sebe a ne ho ničit. Tím se ztrácí smysl jeho existence. Dřív ta sounáležitost s přírodou byla větší, lidksé duševno se mělo oč opírat a z čeho vycházet. Teď se můžeme k přírodě nanejvýš vracet - ale co z ní zůstalo?

Mezilidské vztahy čím dál víc ustupují penězům - a bez nich je člověk fakticky sám. Spousta lidí prostě těžko snáší tenhle stav věcí, není z něj úniku. A duševní nemoc je takový únik do vnitřního světa.

Diskuzní téma - Psychické poruchy
Asketka
19 příspěvků 10.12.10 23:09
Jo to se dá,

je to levnější, ale člověk si to musí vyzvednou osobně, jinak se prodraží poštovné. A taky pak posílají maily s akcemi a nabízejé slevy stálým zákazníkům.

Diskuzní téma - Nákup léku po netu
Asketka
19 příspěvků 10.12.10 22:50
Ahoj

To je hezký a konstruktivní zájem, to ti chválím. Jógu svičím denně, mám ráda různé protahovací pozice. Pozdrav slunci je dobrý, hlavně pro někoho, kdo s jófou začíná. Spousta věcí se popsat nedá, je potřeba k tomu mít obrázky.
Z cviků mám nejradši kobru, želvu a rybu, to jsou takové klasické ásany, určitě je najdeš v knížce. Večer je jóga super, zklidní to, protáhne a báječně se po ní spí.
Vyhovuje mi taky cíl jógy - cvičíš proto, abys tělo zdokonalila, nikoli proto, abys uspěla nebi někoho předhonila. To je moc dobrý přístup ke sportu.

Diskuzní téma - Jóga - cviky na večer
Asketka
19 příspěvků 10.12.10 22:42
je to divné

Internet je anonymní, druhá strana může být kdokoli. Partnerka se může právem zamyslet nad tím, jestli chce žít s někým, kdo se svšřuje o intimnostech nezámé osobě. Může to chápat i jako neschopnost domyslet důsledky, nezralost.

Vám nevadí, že ta flirtující druhá strana může být třeba nějaký metrákový trochu ujetý chlap a vy se mu svěřujete s intimnostmi? Nebo skupinka pubertálních děvčat, které se baví, jak jim někdo naletí? To přece poznat nemůžete.

Leccos je dnes prezentováno jako „neškodné“ aby se hýbal byznys. Vztah ale má své klasické požadavky a když je člověk porušuje, tak se vztah prostě bortí, tak jako to bylo vždycky.

Ma druhou stranu, pokud uznáte, že to byla chyba, třeba to ještě spravíte. Mýlit se člověk může. Pokud to budete obhajovat jako nevinnou věc, tak já bych vychovala ze vztahu třetí kosmickou, především proto, že bych někoho takového nepovažovala za úplně duševně v pořádku. A nemohla bych si být jistá, že v těch psaníčkách třeba nějak nezmiňuje mne.

Diskuzní téma - Nevěra na internetu
Asketka
19 příspěvků 10.12.10 22:20
Ok

Mockrát, jedna z nejméně problematických procedur.

Diskuzní téma - Zkušenost s rentgenem
Asketka
19 příspěvků 10.12.10 22:18
máte toho opravdu dost

Řekla bych že únava je důsledek všech těch problémů a když se jí budete chtít zbavit, nepůjde to naráz. Spánek je stav, který tělo regeneruje, takže nemocné tělo po něm touží, těžko ho nutit, aby to nedělalo.

Obecně je možné povzbudit tělo takovými věcmi jako kořeněnou stravou, zeleným čajem, vitamínem b, otužováním, pravidelným sportem - ale pokud máte problémy se žaludkem, tak toto zřejmě bude chtít konzultaci s lékařem.

Dost dobrý je zázvor, jako čaje, nebo přídavek do jídla, ale jde o to, jestli ho snesete. V babských radách najdete určitě nějaké recepty.

Doporučovala bych denně cvičit, zpočátku ne moc, ale pravidelně, tak aby se pomalu zvyšovala kondice. Protahovací rozehřívací cvičení táno, tak 10 minut, nic silového. Váš ošetřující lékař vám určitě řekne, jaký typ pohybu je pro vás vhodný.

Dost důležité je také to, abyste měla nějakou činnost, která vás zajímá, protože něco takového hodně motivuje. Pravda je, že s únavou nůžete bojovat i v takovém případě, ale je to mnohem snazší, než když nemáte životní náplň.

A ještě se zeptám - v jaké poloze spíte? Když se položíte rovně na záda, dovedete usnout i takto? Spíte na tvrdé nebo měkké matraci? Spíte v chladné nebo vytopené místnosti? - To může také hodně ovlivnit kvalitu spánku.

Diskuzní téma - Jak se zbavit únavy?
Asketka
19 příspěvků 8.12.10 12:18
Teplo

Mě to dělá taky hodně dobře - včetně toho v létě pod deku. Nejoblíbenější oděv jsou fleecové materiály, v zimě musím být pořádně zateplená, aby nefoukalo za krk nebo do rukávů. Někde jsem se dočetla, že při revmatických onemocněních dělají dobře vlasové a počesávané materily, nevím přesně proč, ale souvisí to asi s elektrostatickými jevy.

Teplo uleví hodně, ale spíš suché než mokré. Studenou vodu nesnáším taky a plavání je nepředstavitelné, leda v hodně vyhřívaném bazénu. Nahříváním se dá hodně spravit, ráno když vylézám z postele, tak teď v zimě snídám u halogenového topení.

Na prsty existuje takové udělátko, prodávají ho v esoterických obchodech, je to malý krátěný kroužek, který se navlékne na prst a chvíli se protáčí, prohřeje to a prokrví, je to docela šikovné. Myslím že podle popisu byste to mohla sehnat.

Diskuzní téma - Bolesti kloubů a kostí
Asketka
19 příspěvků 7.12.10 20:28
cvičení na zápěstí

Je to lví tlapka, pochází to z nějaké bojové techniky a naučila jsem se to od jednoho bubeníka.

Abyste se naučila lví tlapku udělat, tak položte ruku volně dlaní na stůl. Pak skrčte všechny prsty tak, aby dlaně byly pořád položené na stole. Tím vznikne lví packa. Přirozená pozice toho pohybu vypadá tak, že ruka od lokte až po první článek prstů je pěkně rovně natažená a nestojí to žádné úsilí.

A teď jednotlivá cvičení.

1 - Skrčené čtyři prsty zdviháte nahoru a dolů - nenatahovat, jen je ohývat v nejspodnějším kloubu.
2 - vždy jeden prst samostatně skrčíte a zase vrátíte do lví tlapky.
3 - Celou tlapku ohnete lehce v zápěstí - při správném provádění cviku se namáhá nikoli zápstí ale svaly na předloktí.
4 - lví tlapkou kroužíte v zápěstí - cílem cvičení není rozsah a protažení, ale plynulost, takže malé, pomalé a lehce prováděné kroužky.

Cvičeni je zaměřené na to, aby při pohybu v zápěstí člověk zapojil svaly celé ruky, tím se zápěstí tolik nenamáhá. A jde cvičit i ruku v kapse, když jedete tramvají…

Diskuzní téma - Dlouhodobá bolest zápěstí
Asketka
19 příspěvků 7.12.10 09:58

Tak to je přesně ono, prudký pohyb a tíhá - ženské mají zápěstí slabé. Já to vidím jako natažené šlachy, které se nezregenerovaly a proto se při přetížení hlásí opakovaně. Bandážování se dělá proto, že při jakékoli zátěži ji obvaz zmírní. Proto mají třeba sportovci při akci ovázané zápěsní nebo nohy, je to taková pojistka, aby přetížení nepokračovalo.

Myslím, že by to mělo ustoupit, pokud se to bude vytrvale nahřívat a mazat koňskou mastí, ale chvilku to potrvá.

Rizikové pohyby si vychytejte a nedělejte je, i když to vypadá všelijak, když třeba v práci sháníte mužského, aby otevřel dobrou vodu.

Já to znám z pletení, občas se to ozývá, když pracuju víc na počítači s myší. Taky jsou na to cviky, ale musím se zamyslet nad tím,jak je srozumitelně popsat.

Diskuzní téma - Dlouhodobá bolest zápěstí
Asketka
19 příspěvků 6.12.10 22:02

Měkdy se to stává u žen tím, že udělají neopatrný pohyb - stačí otevřít nějaké šroubovací víčko, mohou se mírně poškodit šlachy a když se zo nevyhojí, tak se to ozývá. Vzpomeňte si, jestli na té praxi nebylo něco takového a zkonzulzujze to s novým lékařem.

Já bych to bandážovala, pokud něco děláte a co nejvíc nahřívat. Setkala jsem se s tím u žen párkrát, obvykle v souvislosti s přetížením ruky, což jde i při práci u pc, pletení, vyšívání.

Slyšela jsem na to doporučovat drcenou pískavici řecké seno, která se namíchá do kašičky a dá na ruku jako obklad.

Diskuzní téma - Dlouhodobá bolest zápěstí
Asketka
19 příspěvků 6.12.10 21:39
Odpověď dru housemu

Neporozumění je vzájemné, neřešte to. je mnoho krásných věcí mezi nebem a zemí, kterým porozumíte vy sólo a já sólo. Jest-li nejasno, lituji, ale jinak to neumím.

Diskuzní téma - Zánět nervového systému
Asketka
19 příspěvků 5.12.10 21:02
fakt to může být páteř

i podle toho mravenčení - někde se něco nedokrvuje. Ta bolest na hrudi může být velmi dramatická. Můj známý, který je docela normální, duševně zdravý a vydrží hodně to zažil jednou v noci, nebyl schopen dýchat jinak než se zdvihnutýma rukama, měl prý i vize mrtvých příbuzných a setkala jsem se s bouřlivými emocionálními reakcemi i u mladé dívky, kterou to potkalopoprvé. jde o to, že když se špatně dýchá, panika nastává docela přirozeně. Švagra s páteří odvezli z práce a strávil den na kapačkách, nemohl dýchat a museli ho nejdžív nějak komplexně zrelaxovat aby se zjistilo, co to může být - a byla to pochopitelně páteř.

Nahřívejte záda mezi lopatkami jak dlouho a jak moc vydrží. Klidn nepřetržitě celý den, Páteř protahujte. teplem by to polevit mělo, ale je potřeba záda rozhýbat. Páteř by to chtělo prohlédnout, ať ví, jak na tom je.

Duševně nemocný asi nebude, strach a rozjitřené emoce jsou u toho běžné. Hodně velkou roli hraje i to, že vlastně neví co mu je a tudíž i jestli existuje pomoc. Moje zkušenost s lidmi, které to potkalu je, že se s nimi musí rychle začít komunikovat a držet je psychicky, protože dolest je rychle uzavírá do nepříjemných mentálních procesů.

jestli máte peníze, tak by možná zabrala i masáž, jinak pokud jste z Prahy, můžete navštívit centra ceragem, kde jsou masáže zdarma. kromě toho jsou tam přednášky, kde se popisují možné příznaky zablokované páteře a můžete se i přihlásit s dotazem. Mám dobré zkušenosti s centrem v Ondříčkově ulici /u televizní věže/. děvčata dobře mluví. V praze i po čr jsou určitě i jiná centra, ale přehled nemám, já chodila jen tam.

A také pomáhá má oblíbená denně používáná koňská mast, nejlépe hřejivá - namazat mezi lopatky, na ramena a kam se to bude pozdávat, přikrýt ubrouskem a nechat hřát. Já zábal nechávám tak dlouho, dokud to hřeje, což mohou být i dvě hodiny.

Pokud to uleví, nepřestávat, péče o páteř s cvičení by se měly stát nedílnou součástí života.

Diskuzní téma - Prudká bolest na hrudi
Asketka
19 příspěvků 3.12.10 20:08
No to je zajímavé!

Pohybové ústrojí rehabilituji už skoro dvacet let - a musím dodat, že za poslední rok konečně začínám být spokojená s výsledky. To by mě tedy vůbec nenapadlo, že i tady má třezalka své omezení. Nevíte náhodou proč?

Já vím, že třezalka je velmi zvláštní rostlina a že s ní musí člověk opatrně. Líbí se mi vzhledově, ale opravdu jsem neměla ani s olejem ůspěchy, vadila mi hlavně vůně.

Diskuzní téma - Dlouhotrvající nevolnost
Asketka
19 příspěvků 3.12.10 19:47
Ten recept na čaj mi připadá moc pěkný

jsou tam samé hezké a voňavé kytičky. protože mám, rakovinu za sebou, překvapilo mě to s tou třezalkou a mateřídouškou - já totiž skutečně třezalku moc ráda nepiju, zato mateřídouška je jedna z mých nejoblíbenějších, jako vůně, do čaje, jako bylinný polštářek.

Diskuzní téma - Dlouhotrvající nevolnost
Asketka
19 příspěvků 3.12.10 19:39
To máte pravdu,

když je člověk dole, vidí všechno černočerně. Je moc dobré, když v tu chvíli má někoho, kdo mu vytrvale opakuje, že to tak není. Tyhle stavy mívá moje snacha a je to opravdu věc těla, důsledky nepřiměřené námahy nebo nějakého stresu. U ní, protože na to má důchod od mládí, to jsou situace, které běžný člověk zvládá normálně. A to jí taky hodně trápilo. Od té doby co se známe, tak mi v těch chvílích volá a vždycky se to podaří trochu zmírnit tím, že si o tom promluví. Nejhorší je, když je s tím člověk sám a když si to ke všemu ještě vyčítá.

Asi tak po roce a půl mého vlivu mi jednou zavolala a jako obvykle popsala všechny černočerné myšlenky a smutky - a na konec dodala - tak nemůžu nic jiného dělat, než sedět tady a chválit se, jak jsem hodná, šikovná, statečná, že jsem vůbec vstala a že piju čaj. To mě nesmírně potěšilo, vždycky jsem jí totiž tyhle věci říkala já - a ona se to fakt časem naučila.

Podle mě je hodný člověk, který vás má rád základ zdraví.

Diskuzní téma - Syndrom únavy
Asketka
19 příspěvků 3.12.10 00:26
já můžu říct, co s tím dělám já

Nechodím s tím k doktorům. Ale psychiatr od věci není, u někoho mohou antidepresiva zabírat dobře.

K celému tomuhle vysloveně pitomému souboru potíží, které vypadají přesně tak, jak popisujete, jsem přistoupila jako k souboru elementů a jeden po druhém pečlivě zkoumala a řešila. JE to piplačka, je to na palici, trvá to neskutečně dlouho, ale jde to.

Systematicky se snažím sdílet informace se stejně postiženými a ověřovat si své názory. Potěšitelné a povzbuzující je, když se setkám s tím, že někdo žije podobně a že máme stejné konsolidační mechanismy.

Takže tady jsou ty nejpoužívanější.
Hodně tekutin, nejlépe teplých, nejlépe čajů. Musí se na tom máknout, najít si to, co člověku sedne.
Udržovat optimální teplotu /při únavě se může přidružit zimomřivost, způsobit nastydnutí a sice malé ale velmi nežádoucí komplikace všeho./
Málo sladkého, když tak - med, vysokoprocentní čokoládu, kakao.
Hodně vitamínu B.
Jóga nebo jakýkoli typ pohybu který je pomalý a vláčný, nejlépe denně a spíš doma, než někam chodit.
Nezatěžovat žaludek těžkou stravou, ale pořádně si prostudovat funkci koření. Spousta koření totiž má mírně stimulující účinky.
Dostatek vlákniny a docílit pravidlené stolice.

To je takový udržovací základ, když se to dělá třeba půl roku, pochopitelně systematicky a poctivě, tak se situace začne zvedat.

Cílem všeho je nikoli způsobit rychle nápravu, ale pomalu, zato však trvale zvyšovat odolnost a kondici a zmírnit a eliminovat ty pády dolů.

Chválit se za každou prkotinu, kterou normální člověk udělá levou zadní a my se k ní dostrkáváme jako sysyfos. To je hodně důležité, protože radost z vlastního výkonu je obrovský stimul. Já to třeba dělám tak, že si při těch stavech dole pěkně pečlivě vypočítám své dobré vlastnosti a báječnosti.

Vstávání ráno - já to dělám takto - v šest mi zazvoní budík, vyskočím, uvařím si dobré pitíčko, spapám jogurtek s dobrými přísadičkami a bácnu sebou do postýlky, kde se do osmé hodiny protahuju a ukecávám, abych vstala. Pak vstanu a jdu do práce. To sice vypadá podivně, ale mě to takhle sedne, už si Nedovedu představit, že bych vstávala, hodila do sebe kafe a běžela na tramvaj. Proč to vyhovuje nevím, ale setkala jsem se s tím i jinde. Možná tam hraje roli to, že si člověk udělá pořádně čas na sebe dřív, než vyrazí za povinnostmi.

Kávy se miosvědčilo méně, spíš černé nebo zelené čaje, ty povzbuzují méně ale trvaleji, účinky kávy jsou rychlé a rychle mizí.

Při těch stavech dole ale hodně dole se dám dohromady, pokud se dokopu k pořádné konvici kvalitního zeleného čaje, tak litr a půl. Ale uvařit se musí pořádně, to je potřeba se naučit v těch stavech nahoře, nejlépe obšlehnout recepty v čajovně. Působí zřejmě jak to teplo, tak tein, tak to, že se tělo propláchne a vlastně detoxikuje. Protože veškerá špatná nálada je vlastně nějaký nežádoucí chemický stav těla a tou tekutinou se něco přecejenom vyplaví.

Když se chce brečet, tak brečet a nehubovat se za to, protože slzy jsou taky pokus těla, jak se detoxikovat. Ale poctivě ihned doplnit tekutiny, mě se v tom osvědčilo silné kakao, ale bez cukru, s medem.

Taky pomáhá, a to bez legrace, mít doma třeba knížku nebo cd od někoho, kdo se v tomhle plácal taky a navzdory tomu vytvořil skvělé věci - Třeba Miloš Kopecký, toho mám osobně moc ráda. Nebo Vysockij.

Přeju nám hodně dobré nálady a sebeúcty.

Diskuzní téma - Syndrom únavy
Asketka
19 příspěvků 2.12.10 23:39
Já mám jeden recept

a ten používám na všechno. Našla jsem to v nějaké knížce, tak před dvaceti lety a od té doby jsem narazila na pár jedinců, kteří to v nouzi nejvyšší spontáně vyzkoušeli. Skutečně za to nedáte nic…

To prý byl nějaký karatista, který špatně vedl úder a místo cihly si roztříštil vlastní ruku. Neviděli to dobře, na profesionální sport tedy každopádně ne. On se ale rozhodl, že to půjde. Každý večer, než šel spát si představoval, že jeho ruka je město, které bylo zničeno zemětřesením a že v ní jsou takové malí trpaslíčci, kteří odklízejí sutiny. Asi po dvou týdnech přestali odklízet a začali stavět nové budovy. jednou prý ráno v polospánku to město uviděl, včetně těch trpaslíčků a těsně před tím, než mu zazvonil budík, slyšel jak jim siréna zahoukala konec šichty a jak se radovali, že mají pro dnešek padla. Což ho trochu zarazilo, ale nepolevil. Ta ruka prý se mu uzdravila dokonale asi za šest neděl a doktoři nad tím kroutili hlavou.

Slyšela jsem to taky jako příběh o babičce a husárcích - to prý babička měla rakovinu plic a pan doktor už nevěděl co s ní, tak povídá - babi, koukejte, vy máte v těch plicích nemoc, tak si představujte husárky, jak jí šavličkama hezky rozsekají. A babička si prý představovala husárky se šavličkama a uzdravila se…

já to považuju za hodně reálnou možnost - je to vůle změnit situaci, soustředění a ochota si vygumovat hlavu konstruktivním způsobem. Když jsem se s tím setkala, bylo to vždycky tak, že nějaká dramatická nemoc nebo úraz znamenal pro člověka ohrožení existence, tak se prostě upnul k tomu, že věc změní vlastní vůlí a představivostí.

Za hodně dobrý typ představ považuji nastudovat si, jak vypadá zdravý orgán a soustředit se na ten obraz stávaje lehaje. Můj největší životní úspěch byla rekonvalescence po operaci rakoviny. Po dvou letech se na onkologii doktorka vyjádřila, že tu jizvu mám vysloveně dekorativní. Samozřejmě že to dalo práci, ale já se od návratu z jipky gumovala nepředstavitelně a neustále jsem držela představu zdravého, pohyblivého a zdatného těla. Bez ohledu na skutečnost. Kdybych si připustila, že to nebude, tak by to nebylo.

Lidé mají často zábrany, když se řekne autosugesce nebo představivost, mají dojem, že je to něco neseriózního, nepřiměřeného. Proto to klidně vyzkouší v situaci, kdy není jiná volba - když mají před sebou vidinu berlí nebo konce všech aktivit, není proč trvat na vlastní serióznosti.

Jinak hodně štěstí a optimismu.

Příspěvek upraven 06.12.10 v 21:43

Diskuzní téma - Zánět nervového systému
Asketka
19 příspěvků 2.12.10 23:13
To budou nervy...

když se nic nenašlo a když to souvisí s tím rozchodem. Pozitivní je, že to není nic horšího, ale dokáže to otravovat život pěkně. Dá se to léčit ta k jak říká Bábina, starat se o sebe a jednat se sebou hodně ohleduplně. Žaludek se u citlivějších osob od nervů rozhoupe snadno. Ono je spousta bylinek na zažívání, ale u těch nervů je to trošku jinak, protože příčina je o kousek vedle. Malé dávky potravy a často jsou dost podstatné, hodně přemýšlet o tom, co by tak mohlo chutnat, nejíst věci, které nesednou. Mě docela zabírá jablečník, i na ty nervy. On není moc hořký, tak akorát, a kromě toho tu kytku mám vysloveně ráda, připadá mi taková hodná, trochu sametová, tak v tom hraje určitě roli i duševno.
Recept mé snachy je pití čajů, na to je vysloveně vysazená, má jich zásobu a má to fakt něco do sebe. Když jsou nervy rozhašené, tak takový dobrý teplý čaj, pěkně po douškách, když se nějak poeticky jmenuje - to spraví tělo hodně. Ledviny se zahřejí, propláchne se tělo a toxiny se odplaví.
Na nervy je taky dobrý vitamín B, protože nervová soustava ho ve stresu prý nějak extrémně požírá.
Dost důležité je uvědomit si, jak nervová soustava stres zpracovává. Někdo žije ve velké permanentní zátěži a tvrdí, že mu to nevadí - ale tělo se mu sype. To je pak potřeba si ujasnit, odkaď pokaď a vysloveně vědomě si nepříjemné aktivity zakazovat. Vydržet a ovládnout se není vždycky dobrý nápad.

Diskuzní téma - Dlouhotrvající nevolnost

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Asketka »