andy7

Score: 0 Registrován od: 18.11.12, naposledy on-line 8.12.12 16:28
Počet příspěvků v diskuzích: 4
 
andy7
4 příspěvky 19.11.12 18:02

…no, tak já doporučuji určitě zajít k lékaři, může to být jen zánět, ale i něco jiného.. :nevim:.Určitě co nejdřív k dr. a co nejdříve začít léčit. Ale moje sestra měla něco podobného a byla to „jen“ hnisavá angína…atb. to spravila…přeji hodně zdravíčka.. :mavam:

Diskuzní téma - Rakovina jazyka - příznaky
andy7
4 příspěvky 18.11.12 11:26

…jo a klouby opravdu reagují na počasí i na nachlazení…většinou, když je malá nachlazená, zhorší se i její celkový stav…tak papa

Diskuzní téma - HLA B27 revmatoidní artritis
andy7
4 příspěvky 18.11.12 11:22

Ahoj pappy, moje dcera je taky hla b27 positiv. Má nejhorší formu artritidy. Trpí jí již od tří let. Vystřídali jsme spoustu léků, ale bohužel tě neuklidním. Toto onemocnění nelze řešit jinak. Mohou ti pomoci potravinové doplňky, jako omega 3 mastné kyseliny, vitamíny D a Calcium. Bohužel je toto autoimunitní onemocnění, proto bys neměla užívat žádné multivitaminy atd. Já Sárce kupovala alespoň probiotika, ta nejsilnější a nejkvalitnější, co byla na trhu, abych jí alespoň udržela zdravá střeva. Můžeš zkusit homeopatii, ale s tou já zkušenosti nemám. Nechtěla jsem nic riskovat. My jsme ve fázi injekční léčby, protože se jí příznaky neustále zhoršovaly a dokonce se nám podařilo dostat i biologickou léčbu. Nevím, jestli je tohle zrovna výhra, ale daří se jí dobře. Dříve bývala neustále v nemocnici na kapačkách, užívala kortikoidní léčbu, která jí zbržďovala růst, methotrexát, po kterém jí bývalo zle, až mi přestala skoro jíst. Nevím, co bude dál, nejde předvídat. Tobě chci jen říct, že se nemáš nechat do ničeho nutit. Těhotenství v tomto stavu dle mého nepřipadá v úvahu, hormony s tebou mohou ošklivě zatočit. Taky jsme se s lékařem na toto téma bavili. Těhotenství je třeba dopředu řádně naplánovat, vysadit léky, protože tyto se v těhotenství nesmí, ublížilo by to miminku. Tvoje potíže by se mohly taky hodně zhoršit, nevím, nevím. Nějak nechápu tvou rodinu…měli by tě podporovat a pomáhat ti. Toto je vážné onemocnění a postihuje nejen klouby, ale i jiné orgány. Sárka má již chronickou uvenitidu (má srostlou duhovku se sítnicí) spojenou s artritidou, vysoký tlak…vezmi si ve 13 letech…je to k pláči… :,(. Doporučuji ti vzít své příbuzné k lékaři, aby jim oznámil, jak vážnou chorobou trpíš, že nejsi žádný hypochondr, ale že jsi opravdu vážně nemocná a že to není žádná legrace. Držím ti palečky, ať se ti daří a přeji hooooodně moc zdravíčka…papa :mavam: :mavam: :mavam:

Diskuzní téma - HLA B27 revmatoidní artritis
andy7
4 příspěvky 18.11.12 10:57

Dobrý den, můj otec prodělal rakovinu jazyka. Vyrostla mu bulka na krku pod čelistí. Byla tvrdá a nebolestivá. Po vyšetření na ORL mu vzali a biopsii a histologie potvrdila zhoubný nádor. Po operaci byl ok a to nechodil ani na chemo ani na ozářky, přestože to samozřejmě předepsané měl. Je ale v pořádku. Lékař mi tehdy říkal, že rakovina jazyka je poměrně vzácná a že vzniká především z nezdravého životního stylu, jako je kouření (dlouhá léta), hlavně nekvalitní tabák, alkoholismus, nedostatečná ústní hygiena či nezdravá strava. Otec toto všechno splňuje do puntíku, bohužel. Nicméně své návyky nezměnil, přestože by se měl po operaci hlídat. Chci jen všechny uklidnit, že vaše problémy budou nejspíš obyčené podráždění jazyka, či zvětšené chuťové pohárky, povlak na jazyku můžete mít i z nedodržování pitného režimu. Určitě je všechno ok…přeju všem hodně zdravíčka… :mavam: :mavam: :mavam:

Diskuzní téma - Rakovina jazyka - příznaky

Zobrazit všechny příspěvky uživatele andy7 »